Ультразвукове дослідження. На даний час УЗД-один з самих поширених методів підтвердження хвороби.
УЗД – це дослідження органів та тканин за допомогою ультразвукових «хвиль», які проходять через тканини різних органів, по різному відбиваються від них. Спеціальний датчик фіксує ці зміни та передає їх в графічне зображення, яке фіксується на моніторі. Ультразвуковий метод простий та доступний , не має протипоказань. На відміну від рентгенівських досліджень кількість УЗД і їхня кратність не обмежені. Якщо є необхідність за медичними показниками ультразвукове дослідження може виконуватися багаторазово протягом доби, декількох місяців або років без шкоди для здоров’я пацієнта. За рекомендаціями Міністерства охорони здоров’я України здорова людина повинна робити УЗД один раз на рік із профілактичною метою для виявлення так званих “тихих” захворювань, коли зміни внутрішніх органів уже є. Але людину ні чого не турбує.
Обов’язково обстежте свою дитину, якщо збираєтеся віддати її в дитячий садок, школу або спортивну секцію. За деяких аномалій будови внутрішніх органів певні види фізичних навантажень не рекомендуються. У підлітковому віці обов’язковому ультразвуковому обстеженню підлягають щитоподібна залоза, органи малого таза в дівчаток та органи мошонки в хлопчиків. Якщо Ви тільки плануєте народження дитини УЗД внутрішніх органів рекомендується пройти обом подружжю. У здорових батьків народжуються здорові діти. Усім жінкам і дівчатам УЗД органів малого тазу та молочні залози. Усім чоловікам УЗД передміхурової залози та органів мошонки. При наявності хронічних та інших захворювань частоту діагностичних обстежень визначає лікар.Повторне УЗД часто призначають для того, щоб відстежити динаміку розвитку виявленої раніше патології або оцінити ефективність лікування.
Області використання ультразвуку в медицині надзвичайно широке. УЗД є стандартним методом діагностики при багатьох захворюваннях : органів черевної порожнини та нирок, органів малого тазу, щитоподібної залози , молочних залоз , серця, судин, в акушерській та педіатричній практиці, а також може застосовуватись і для скринінгу (комплексне медичне дослідження, яке проводять з метою виявлення генетичних захворювань або вроджених дефектів розвитку плода), застосовують як метод невідкладних станів, що вимагають хірургічного втручання, а саме , гострий холецистит, гострий панкреатит, тромбоз судин, відшарування плаценти, діагностики патологічних станів під час вагітності . У таких ситуаціях коли скарг ще у пацієнта ще немає , для ранньої діагностики також слід застосовувати саме УЗД.
Для більш якісного обстеження профільний спеціаліст надає рекомендації щодо підготовки до обстеження. Більшість ультразвукових досліджень не потребують спеціальної підготовки. Однак є кілька винятків: при УЗД шлунково-кишкового тракту, наприклад УЗД жовчного міхура, лікар може попросити Вас не їсти та не пити за 6 годин до проведення обстеження. Однак Ви можете продовжувати пити воду та приймати будь -яка ліки за інструкцією. УЗД малого тазу у жінок часто проводиться на повний сечовий міхур. Обов’язково спитайте свого лікаря,як саме готуватися до УЗД у вашому випадку.
Також якість обстеження залежить від обладнання на якому проводять дослідження. КНП «Шумська міська лікарня» забезпечена системою УЗД експертного класу з цифровою кольоровою доплерівською системою. Системи максимально якісно проводять складні вимірювання , що вимагають високого рівня точності. Це дає змогу лікарям підвищити рівень діагностики та максимально вірно обгрунтувати діагноз.
Заклад постійно розширює свою технічну базу для того, щоб дотримуватися головних принципів своєї роботи. Вони полягають у наданні якісної медичної допомоги відповідно до міжнародних стандартів.
Усі розуміють, що лікування на ранніх стадіях набагато ефективніше, проте мало хто насправді здійснює профілактичні огляди, якщо не відчуває ніякого дискомфорту. Ультразвукове обстеження має низку переваг, максимальна інформативність і абсолютна безпека.Лише година планового обстеження раз у рік збереже вам здоров’я, а можливо, навіть і життя. Будьте здорові!
Лікар УЗД – діагностики Олена Золотун